سامانه اطلاعات ترافیکی                                                                   arnics.net

 این سامانه قابلیت تعیین نقاط حادثه خیز جاده ­ها، تشخیص ناهمواری سطح جاده و گزارش برخوردهای ترافیکی به کمک تلفن ­های هوشمند را داراست.

مطالعات اولیه و نسخه پایلوت سامانه اطلاعات ترافیکی به صورت آزمایشی برای اولین بار در یکی از محورهای ارتباطی استان خراسان رضوی به طول ۴۰ کیلومتر اجرا گردید. سپس تحت عنوان “سامانه اطلاعات ترافیکی با هدف تعیین نقاط حادثه خیز جاده های استان سیستان و بلوچستان” با همکاری شرکت سیستم کاوی شرق و به سفارش اداره کل حمل و نقل و پایانه ­های استان سیستان و بلوچستان در سال ۹۵ در یکی از محورهای مواصلاتی استان انجام شد. در این پروژه اطلاعات رفتار دینامیکی خودروهای عبوری نظیر سرعت و شتاب با اتکا به خروجی حسگرهای تلفن هوشمند سرنشین خودرو جمع آوری شد. پس از پردازش داده ­ها، چهار دسته نقاط حادثه ­خیز (کم­ خطر تا پرخطر) استخراج گردید و خروجی در قالب حدود ۲۰۰۰ نقطه جغرافیایی در پایگاه داده این سامانه و با هدف نمایش گرافیکی نقاط در وب ­سایت قرار داده شد.

 

سرویس قاصدک                                                            ghasedakservice.com

ایده قاصدک در استارتاپ ویکند “شهر ایمن، شهر هوشمند” در اسفند ۹۵ در شهر مشهد معرفی شد و موفق به کسب رتبه دوم گردید.

این ایده با تشکیل یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های آرنیکا، ماورا تی ام و فناوران دنیای کامپیوتر در دانشگاه سیستان و بلوچستان به صورت پایلوت در پاییز ۹۶ به اجرا در آمد.

قاصدک یک سرویس تحویل کالا و خدمات به مشتری  است که در آن از پای پیاده و دوچرخه برای تحویل کالا استفاده می شود.

قاصدک ها افراد با انگیزه­ای هستند که اثبات می ­کنند برای شروع یک کسب و کار داشتن دو پای سالم یک فرصت هست.

 

فرستنده گیرنده مالتی مدیا

این فرستنده گیرنده قابلیت ارسال و دریافت هشت کانال صوتی و تصویری به صورت همزمان را دارا می باشد. فرستنده با جست و جوی خودکار کانال ها، بهترین کانال را برای ارسال تعیین می ­کند. فرکانس حامل اطلاعات ۸٫۵ گیگاهرتز است که برای استفاده از آن نیاز به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات رادیویی نمی باشد. توان فرستنده استفاده شده در این پروژه ۲۰۰ میلی وات است و برد آن بین ۲۰۰ متر تا ۲ کیلومتر قابل تغییر است.

 

اپلیکیشن گیجشنری

این اپلیکیشن یک بازی اندرویدی شاد و آموزنده برای یادگیری معنی و تلفظ صحیح لغات زبان انگلیسی است. بازیکن لازم است با حروف زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد. بازیکن کلمه را می­ خواند و بدون اینکه معنی کلمه را بداند یک عبارت یا کلمه فارسی معنا دار پیشنهاد  می­ دهد (مثلا برای عبارت Communication board  می­ توان “کامیونی که شن برد” را پیشنهاد داد!).  بازیکن با هر بار پیشنهاد صحیح امتیاز گرفته و با معنی و تلفظ کلمه آشنا می شود.

 

لینک دانلود برنامه از کافه بازار