به گزارش سایت مرکز توانمندی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا،در این سمینار که با حضور مدیران مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپای فاوا، معاون محترم وزیر ارتباطات و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد، فرصت‌های شغلی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دانشجویان، صاحبان ایده و واحدهای فناور کشور موردبررسی قرار گرفتند. از دیگر اقدامات انجام‌شده در حاشیه این سمینار، بازدید مدیران مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپای فاوا از دانشگاه سیستان و بلوچستان و پارک علم و فناوری بود که با همراهی مسئولان استانی همراه شد و مدعوین از امکانات استان در حوزه فناوری اطلاعات بازدید کردند.

مهندس شهلا اصولی، مدیر مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا با اشاره به دستاوردهای این دیدار، نسبت به توسعه کسب‌وکارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات استان ابراز امیدواری کرد و گفت: ظرفیت‌های قابل‌توجهی در استان وجود دارد و دانش بالای مسئولان و دانشجویان در حوزه فناوری اطلاعات کاملاً محسوس است. امیدواریم با توسعه فعالیت‌های مرکز بتوانیم نسبت به راه‌اندازی واحد استانی مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپای فاوا در سیستان و بلوچستان اقدام کنیم. مهندس عطا خلیقی، مشاور مرکز توانمندسازی در جلسه کارگروه اشتغال، با معرفی ظرفیت‌های موجود در این مرکز به توضیح برخی چالش‌های موجود در اجرای کسب‌وکارهای نوپا با توجه به شرایط بومی پرداخت و فرصت‌های قابل‌توجه برای توسعه کارآفرینی در استان را برشمرد.
در حاشیه دیدوبازدید از مراکز فناور و کارآفرین، دکتر هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان بر ایجاد ده هزار فرصت شغلی با استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات در استان تأکید کرد و با اشاره به اهمیت موضوع، از تأمین و تخصیص امکانات موجود در استان برای تحقق این هدف، خبر داد. دکتر براری، معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با اشاره به تلاش این وزارتخانه در راستای افزایش تولید ICT سیستان و بلوچستان با کمک بخش خصوصی گفت: بسیاری از شرکت‌ها مایل‌اند در حوزه ICT در این استان فعالیت داشته باشند اما اولویت نخست در این زمینه به شرکت‌های بومی استان تعلق دارد.

دکتر زهرا اربابی، معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استاندار نسبت به ایجاد اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با استفاده از ظرفیت‌های استانی و همکاری بخش خصوصی ابراز امیدواری کرد و گفت: تاکنون ده هزار نفر در حوزه ICT در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند.

فرصت‌های شغلی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *